loading...
Facebookta paylaş

ASKERLİK KISALIYOR MU? - ASKERLİK KAÇ AYA DÜŞTÜ - ASKERLİK NE ZAMAN KISALACAK - ASKERLİK 12 AYA DÜŞTÜ


askerlik kaç ay oldu, askerlik düştü mü, askerlik kaç aya düştü, askerlik ne zaman düşecek, askerliğin düşmesi ne zaman başlayacak, askerliğin düşmesinden hangi tertipler yararlanacak, askerliğin düşmesinden kaça kaçlar yararlanacak, askerlik kaç ay oldu, uzun dönem askerlik kaç aya düştü,
ASKERLİK 12 AYA İNDİ
askerlik kısalıyor

Yıllardır tartışmalara neden olan askerlik konusu nihayet netlik kazandı. Özellikle asker aileleri ve askerler tarafından merakla takip edilen konu olan askerlik düşecek mi konusu herkesi sevindirici bir yönde gelişme kaydetti. Askerlik kısalacak mı, askerlik düştü mü, askerlik ne zaman kısalacak gibi soruların merak edilmesi bu günlerde netlik kazanarak tüm bekleyenleri sevindirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, askerliğin kısaltılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Genelkurmay'dan yapılan açıklamaya göre uzun dönem askerliğin 12 aya indirilmesine yönelik görüş birliğine varıldığı duyuruldu.
Açıklamada, kısa dönem askerlik süresinin ise 6 ay olacak şekilde devam edeceği vurgulandı. 

ASKERLİK 12 AYA İNİYOR

TSK açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:
''Uzun dönem askerliğin 12 ay olarak kısaltılmasında görüş birliğine varılmıştır. Kısa dönem 6 ay olarak kalacak''


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında askerlik süresi ile ilgili açıklamada bulundu... 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında 15 ay olan uzun dönem askerliğin kısalacağını ve 12 aya indirileceğini açıkladı.


Bu açıklamanın ardından Egemen Bağış'ta,
"Sayın Başbakanımız bu konuda gerekli açıklamayı yaptı. Ne güzel bakın dokuz aydır, on aydır memlekette şehit haberleri gelmiyor. Terör artık unutulmaya başlandı. Allah ülkemizin bu huzur ortamını bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Bu ülkeyi karıştırmak isteyenlere, milletin başına çorap örmek isteyenlere fırsat vermesin.
Böylesine huzurlu ortam olduğu sürece tabii ki o zaman askerlik süresinin kısaltılması da, profesyonel orduya geçmemiz de, uzun vadede belki de zorunlu askerliğin zaman içerisinde tamamen kalkması da düşünülebilir. Ama ilk aşamada ordumuzun ihtiyaçları çerçevesinde sürenin kısaltılması hayırlı bir gelişmedir. Allah huzurumuzu bozmasın" açıklamasını yaptı...Askerliğin Kısalması Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz.
Askerliğin Kısalması Hakkında YORUM Yapabilirsiniz.

kısa dönem askerlik kaç ay, kısa dönem askerlik kaç aya oldu, askerlik süresi kısalıyor, askerlik süresi 12 ay oldu, askerlik 12 ay mı, askerlik 12 aya düştü, kaç ay askerlik yapacağım, askerlik süresi kısaldı, askerlik kaç ay oldu, uzun dönem askerlik kaç ay, kısa dönem askerlik kaç ay, 2013 uzun dönem askerlik kaç ay, 2013 kısa dönem askerlik kaç ay, 12 ay askerlik kısaldımı, askerlik 12 ay mı oldu, askerlik düştümü, askerlik süresi azaldı mı, 2013 askerlik kalkıyormu, askerlik kalkacak mı, askerlik ne zaman düşecek, askerlik ne zaman kısalacak

Kategori: , , , , , ,

1 yorum:

  1. şuna bak ya biz geldik öyle düşüyor ama sevindim oradaki kardeşlerimin adına sevindim hadi gözümüz aydın

    YanıtlaSil

loading...