loading...
Facebookta paylaş

YEDEK SUBAY VE KISA DÖNEM ASKERLİK CELP DÖNEMLERİ 2013 - 2014


güncel,kısa dönem askerlik celbi,askerlik celpleri kısa dönem,askerlik celp dönemleri,kısa dönemler ne zaman gidiyor,kısa döenm askerlik yapacaklar ne zaman gidecek,ne zaman askere gideceğim
2013 itibari ile yedek subay ve kısa dönem askerlikler için celp dönemleri değişti. Önceden Nisan, Ağustos ve Aralık olmak üzere yılda 3 kez olan celp dönemleri artık değişti. Aynı zamanda öncesinde yapılan sınavlar da iptal edildi. Bundan böyle yedek subay ve kısa dönem askerlerin celp dönemleri de er celp dönemleriyle aynı oldu. İşte yapılan bu duyuru ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgi;


ASKERLİK DURUM BELGELERİNİN GÜNCELLENMESİNE AİT TRT DUYURUSU

1 - AĞUSTOS 2013 YEDEK SUBAY CELBİNDEN İTİBAREN TEST VE MÜLAKAT FAALİYETLERİ KALDIRILMIŞ VE YEDEK SUBAY CELP DÖNEMLERİ, ER CELP DÖNEMLERİYLE AYNI ZAMANDA OLACAK ŞEKİLDE ŞUBAT, MAYIS, AĞUSTOS, KASIM OLARAK DÜZENLENMİŞTİR.

2 - BU KAPSAMDA; YOKLAMASINI YAPTIRARAK ASKERLİK DURUM BELGESİ ALAN VEYA ASKERE SEVKLERİ TEHİR EDİLEN YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARININ CELP DÖNEMLERİ DEĞİŞTİĞİNDEN, 15 MAYIS 2013 TARİHİNDEN ÖNCE VERİLEN ASKERLİK DURUM BELGELERİNİN YENİDEN DÜZENLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

3 - BU DURUMDAKİ YÜKÜMLÜLERİN YENİ CELP DÖNEMLERİNE GÖRE CELP VE SEVK İŞLEMLERİNDE MAĞDUR OLMAMASI İÇİN SON DURUMLARINI GÖSTERİR ASKERLİK DURUM BELGELERİNİ, YURTİÇİNDE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINDAN, YABANCI ÜLKELERDE İSE BULUNDUKLARI YERİN ELÇİLİK VEYA KONSOLOSLUKLARI ARACILIĞIYLA ALMALARI GEREKMEKTEDİR.

4 - 1076 SAYILI YEDEK SUBAY VE YEDEK ASKERÎ MEMURLAR KANUNU’NUN EK-6’NCI MADDESİ GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR.

5 - YÜKÜMLÜLER BU DUYURU METNİNE VE KONUYLA İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİYE www.asal.msb.gov.tr. İNTERNET ADRESİNİN ANA SAYFASINDAN ULAŞABİLECEKTİR.

Kategori: , , , , ,

1 yorum:

  1. benim nisanda tercih bitiyor askere ne zaman alırlar

    YanıtlaSil

loading...