loading...
Facebookta paylaş

2014 YGS SINAV TARİHİ VE BAŞVURU TARİHLERİ - 2014 ÖSS SINAV TARİHİ NE ZAMAN BAŞVURU TARİHLERİ


YGS BAŞVURULARI, 2014 YGS BAŞVURUSU, ygs başvuru tarihi, ygs başvuruları nasıl yapılır, bavurular ne zamn son, son gün ne zaman, ösym 2014 öğrenci seçme sınavı, sınavsız geçiş ygs, ösym sınavsız geçiş 2014, ÖSYM ygs başvuruları 2014, ygs kılavuzu 2014, ygs başvuru merkezleri, 2014 YGS için aday işlemleri şifresi nereden alınır, ösym aday işlemleri şisfresi unuttum, ÖSYM sitesi şifresi unuttum, ösym şifre alma, YGS için ücret, YGS başvuru ücreti

2014 yılı YGS sınav tarihi ve başvuru klavuzu açıklandı. Üniversiteye girecek olan öğrencilerin merakla bekledikleri haber olan başvuru ve başvuru klavuzu hakkında merak edilenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2014 yılı içerisinde yapılacak olan ÖSYS (Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınav) klavuzu 29 Aralık günü yayınlandı. Öğrencilerin sınava başvuruları sırasında dikkat edecekleri hususlar için yayınlanan klavuzu yazımızın devamındaki linkten indirip kontrol edebilirsiniz.


YGS BAŞVURU TARİHLERİ : 02 OCAK 2014 - 15 OCAK 2014
2014 YGS TARİHİ : 24 MART 2014


2014 ÖSYS SİSTEMİ KLAVUZU İNDİR>>>İşte YGS Başvuru Adayların İzleyecekleri Yol;

1- Bir ortaöğretim kurumundan henüz mezun olmamış son sınıf düzeyindeki adaylardan ilk kez ÖSYS’ye başvuran adaylar başvurularını okullarının bağlı olduğu başvuru merkezine yapacaklardır. Okulun bağlı olduğu başvuru merkezi çalışır durumda değilse okul müdürü, adayları belirli bir başvuru merkezine yönlendirecektir.

2- Bir ortaöğretim kurumundan mezun durumdaki adaylardan ilk kez ÖSYS’ye başvuran adaylar, başvurularını sadece ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapabileceklerdir. Bu adaylar diğer başvuru merkezlerinden başvuru yapamazlar. Bu adayların diploma/mezuniyet belgelerinin onaylı bir örneğini başvuru görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir.

3- Bir ortaöğretim kurumundan henüz mezun olmamış adaylar ile mezun durumdaki adaylardan önceki yıllarda ÖSYS’ye başvurusu olan, ancak, Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.

4- Bir ortaöğretim kurumundan henüz mezun olmamış adaylar ile mezun durumdaki adaylardan önceki yıllarda ÖSYS’ye başvurusu olan ve Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak İnternet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.

5- Önceki yıllarda ÖSYS’ye başvurusu olup 2014 ÖSYS’ye başvuru yapmak isteyen adaylardan eğitim bilgilerinde değişiklik olanlar (Aday Başvuru Formunun 14 - 20. Bilgi alanlarında), başvurularını sistemdeki mevcut bilgileri ile yapacaklar; değişiklik taleplerini, mezun durumunda olan adaylar diploma/mezuniyet belgesinin onaylı bir örneğini, son sınıf düzeyinde olan adaylar öğrenci belgesinin onaylı bir örneğini 2014 -ÖSYS Eğitim Bilgileri Değişikliği Dilekçe Örneği ekinde 6 Haziran 2014 tarihine kadar ÖSYM’ye ulaştıracaklardır. ÖSYM’ye süresi içinde ulaşan belgeler işleme konulacak, süresi içinde ÖSYM’ye ulaşmayan belgeler işleme konulmayacaktır. İlgili belgesi süresi içinde ÖSYM’ye ulaşmayan veya dilekçe ekinde geçerli ve onaylı belgesi bulunmayan adayların değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde sistemdeki mevcut bilgileri dikkate alınacaktır.

Geçerli fotoğraf:
Son 30 ay içerisinde ÖSYM tarafından yapılan bir sınava bir başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapmış ve başvuru aşamasında fotoğrafı başvuru merkezi görevlisi tarafından çekil erek Merkezimiz kayıtlarına alınmış adaylar ile son 30 ay içerisinde herhangi bir nedenle bir başvuru merkezinden fotoğraf güncellemesi gerçekleştirmiş adayların Merkezimiz kayıtlarındaki fotoğrafı geçerli fotoğraftır.
2014 YGS BAŞVURU MERKEZLERİ

Ortaöğretim Kurumu (Okul) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlükleri ÖSYS'de başvuru merkezi olarak görev yapacaklardır.


ÖSYM ADAY İŞLEMLERİ ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM?
ÖSYM ADAY İŞLEMLERİ ŞİFRESİ NASIL ALINIR.

ÖSYM Sınav Merkezlerinden 2 TL ücretle yeni şifre alınabilir.


2014 YGS SINAV ÜCRETİ NE KADAR

2014 YGS başvurusu için
YGS'ye girmek istiyorum.seçeneğini işaretleyenler 40 TL
YGS'ye girmek istemiyorum, sadece Sınavsız Geçişe başvurmak istiyorum işaretleyenler 10 TL ödeyecekler.


2014 YGS SINAV ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATACAK?

T.C. Ziraat Bankası
Vakıfbank
Halk Bankası
Akbank
Kuveyt Türk
Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
Denizbank
Tüm PTT İş Yerleri

.

Kategori: , , , , , , , ,

0 yorum

loading...