loading...
Facebookta paylaş

DAN BROWN CEHENNEM KİTABINDA BAHSEDİLEN SANAT ESERLERİ RESİMLERİ VE AYRINTILARI


dan brown cehhenem kitabı,dan brown cehennem kitabındaki sanat eserleri,cehennem kitabında ki bahsedilen sanat eserleri,cehennem kitabındaki bahsedilen resimler,cehennem kitabındaki resimleri, cehennem kitabındaki 88. sayfadaki resimler,dan brown cehennem kitabındaki 88. sayfadaki sanat eserleri neler,cehennem kitabı sayfa 88 deki resimler,cehennem adlı kitapdaki sayfa 88 deki resimler,cehennem kitabı sayfa 88 resimler,cehennem kitabındaki 88.sayfadaki resimleri,

Dan Brown Cehennem adlı kitabını nihayet çıkardı. Aylardır beklenen Cehennem adlı kitap okuyucular tarafından merakla bekleniyordu. Her kitabı olay yaratan Dan Brown şimdide Cehennem adlı kitabı ile okuyucuları ile buluştu.
Daha önceki, Da Vinci şifresi, Melekler ve Şeytanlar, Kayıp Sembol gibi kitapları ile dikkatleri çeken ve en çok okunan kitaplar olan Dan Brown bu yeni kitabı ile de rekorları kırdı.
Kitabın yeni çıkmış olmasına rağmen büyük bir ilgi görmesi okuyucular tarafından daha çok tercih edilmeye başladı.
Dan Brown bu yeni Cehennem adlı kitabında 100 sayfa İstanbul için ayırmış ve cehennem dediği yer meğer İstanbul'muş.

Birde bu yeni kitabında Dan Brown bir çok sanat eserlerinden bahsetmiştir. Kitabı okurken gözlerimizin önünde canlandırdığımız ve olayların geçtiği bahsedildiği bu sanat eserleri neler merak da ediyoruz.

Sizler için Dan Brown Cehennem kitabında bahsedilen sanat eserlerinin ve kitaptaki sanat eserlerindeki bahsedilen ayrıntıların bilgilerini ve görsellerini paylaşacağım.

Sizde eğer okurken bir yandan kitabı okumak ve bir yandan da sanat eserini incelemek istiyorsanız, okuduğunuz sayfadaki sanat eserinin resmini ve ayrıntısını sitemizden ulaşabilirsiniz.
Okudukça ve ilerledikçe paylaşacağım resimleri buldukça koymaya çalışacağım takip etmek isteyenler için ilerleyen günlerde bütün resimleri koymaya çalışacağım.

DAN BROWN CEHENNEM KİTABI ÖZETİ İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Dan Brown Cehennem adlı kitabındaki sayfalarda geçen Sanat Eserlerinin resimleri ve ayrıntıları


Sayfa 87:


Sayfa 87'de bahsedilen resim

"Langdon'un bu tabloda daha önce defalarca gördüğü gibi Malebolge'nin dokuzuncu hendeği, bacakalrı topraktan dışarı doğru çıkan, yarıya kadar tepetakla gömülmüş günahkarlarla doluydu."
  


Sayfa 88:

Sayfa 88'deki bahsedilen sanat eseri Rodin'in Cehennem Kapıların'daki Heykeli ve 3 Gölge         Bahsedilen Rodin'in Cehennem Kapıları                                             Bahsedilen 3 Gölge
Cehennem Kapıları    Rodin'in Cehennem Kpılarının Yakın Hali                                            2 Resimdeki Ortak Fiğür
Sayfa 88:

Stradanus'un Styks Nehri'ne batmış cesetler üzerinde kürek çeken Phlegyas resmi

Sayfa 88:


Bouguereau'nun iki çıplak adamın dövüşünü seyreden Dante ve Vergilius'un erotik tasviri
Sayfa 88:

Bayros'un gökten dolu gibi yağan kızgın toplarla ateş damlaları altında işkence çeken ruhları
Sayfa 88:

Salvador Dali'nin acayip sulu boyalarıyla gravürleri

        
Sayfa 88:

Veba maskesi: "kuş gibi uzun gagalı bir maskesi ve donuk gözleri olan pelerinli bir adam" (sayfa 88)

Kategori: , , , , ,

0 yorum

loading...