loading...
Facebookta paylaş

7 Haziran Tarihte Bugün Neler Oldu - Tarihte Bugün Olanlar neler - Tarihte Bugün Neler olmuşSitemizde yeni başlattığımız köşemizde tarihte bugün olan olaylar yer alacaktır. Tarihte Bugün neler olmuş merak ederseniz her gün güncel olacak köşemizden takip edebilirsiniz.


Tarihte Bugün adlı köşemizden herkese merhaba yeni bir gün ve yeni bir tarihte bugün yazımız ile karşınızdayız...Tarihte bugün adlı köşemizde her günün ayrıntıları dünya da o tarihte neler olduğunun bilgisini sizinle
paylaşıyoruz, Her gün ayrı bir olay yaşanan dünyamızda geçmişten bugüne neler yaşandığının bilgisi aşağıdaki yazımızda, Tarihte bugün köşemizde her gün güncel olarak eklenen bilgilerle o gün hakkında geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz.


İşte Tarihte Bugün Olanlar>>>

7 Haziran 1557 - Mimar Sinan tarafından inşa edilen, Süleymaniye Camii açıldı.
7 Haziran 1866 - Anadolu'da kurulan ilk demiryolu hattı olan İzmir-Aydın demiryolu açıldı.
7 Haziran 1914 - Atlas Okyanusu'yla Büyük Okyanusu birbirine bağlayan Panama Kanalı gemilere açıldı.
7 Haziran 1929 - Vatikan, bağımsız devlet oldu.
7 Haziran 1929 - Ramsay MacDonald İngiltere'nin ikinci İşçi Partisi hükümetini kurdu.
7 Haziran 1939 -  CHP İdare Heyeti, devlet ve parti yönetimini yeniden ayırmaya karar verdi.
7 Haziran 1940 - Şarkıcı Tom Jones doğdu.
7 Haziran 1942 - Etimesgut fabrikasında yapılan ilk Türk uçağı havalandı.
7 Haziran 1945 - Celal Bayar, Adnan Menderes, Fuat Köprülü ve Refik Koraltan tarafından imzalanan ve ''Dörtlü Takrir'' olarak anılan önerge, CHP Meclis Grubuna verildi.
7 Haziran 1956 -  Demokrat Parti hükümetinin, muhalif partiler ve basından gelecek eleştirileri önlemek amacıyla hazırladığı Basın Kanunu, TBMM'de kabul edildi. Gazete çıkarmak ve imtiyazını almak için ağır koşullar öngören yasa, yayın anlayışını da denetim altına alıyordu.
7 Haziran 1973 - Sökülmek üzere satılan Yavuz zırhlısının devir teslimi dolayısıyla Gölcük Deniz Üssü'nde yapılan törende, duygulu anlar yaşandı.
7 Haziran 1977 - Semiha Yankı, 13. Uluslararası Altın Orfe Şarkı Yarışması'nda birinci oldu.
7 Haziran 1980 - ABD'li yazar Henry Miller öldü.
7 Haziran 1982 - Türkiye'nin Lizbon Büyükelçiliği İdari Ataşesi Erkut Akbay ve eşi, Ermeni bir teröristin  silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda, Erkut Akbay öldü, eşi Nahide Akbay ağır yaralandı.
7 Haziran 1994 - Ayşegül Tecimer, tarihi eser kaçakçılığından gözaltına alındı.
7 Haziran 1997 - Genelkurmay'ın, ''İslami sermayenin finans ve eğitim stratejisi'' konulu brifingine, yüksek yargı başkan ve üyelerinin yanı sıra Ankara DGM'deki 18 savcı ve hakim de katıldı.
7 Haziran 2005 - Ünlü tiyatro yönetmeni Mehmet Ulusoy 64 yaşında Paris'teki Saint Joseph hastanesinde öldü.

Kategori: , , , , , ,

0 yorum

loading...