loading...
Facebookta paylaş

Işıl Alben'den Anlamlı Mesaj - Işıl Alben Kimdir - Işıl Alben Biyoğrafisi - Işıl Alben ResimleriMilli Basketbolcu Işıl Alben'den Duygu Dolu Mesaj

Taksim Gezi Parkı olayı ile başlayan ve tüm dünyadan eleştriler yağan olaya yurt içi ve yurt dışından bir çok ünlünün mektup,Twiter ve Facebook hesaplarından yaptıkları yorumlar ve açıklamalar devam ediyor

bunlara bir yenisi daha eklenen Milli Basketbolcu Işıl Alben oldu. Işıl Alben Facebook hesabından yorumunu dile getiren Işıl Alben samimi ve içtenlikle yazdığı msj okuyanların gözlerini dolduruyor.

İşte Işıl Alben'in "ÜLKEMİ SEVİYORUM" adlı mesajı; 

27 yaşındayım. Hiçbir siyasi partiyi desteklemiyorum. Oy verme zamanı geldiğinde sandık başına giderken kime oy vereceğimi bilmeyerek gidiyorum.

Hiçbir siyasi olaya, toplantıya, mitinge, protestoya katılmışlığım yok. Belki utanç verici olsa da tüm bunlarla ilgili çok fazla bir bilgimde yok. Sanırım apolitik dedikleri bu.Vatanımı seviyorum. Aynı toprakta yaşadığım insanlarla barış içinde yaşamayı seviyorum. Din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet, sınıf, statü asla ayırt etmeden yaşamayı seviyorum. Milli maça çıktığımda göğsümdeki ay-yıldızı seviyorum. Ülkem için hizmet etmeyi seviyorum. Cumhuriyet'i seviyorum. Orada savaşmış nenelerimizi seviyorum. Atatürk'ü seviyorum, Ata'ma ve silah arkadaşlarına minnettarım.

Bir yerden şehit haberi geldiğinde, tv'de bir şehit anası ağladığında oturup hüngür hüngür ağlıyorum. Atatürk'ü çok seviyorum. Her maça çıkmadan önce dua okumayı, her gece uyumadan önce dua okumayı seviyorum. Şükretmeyi seviyorum. Dinimi seviyorum. Camii'ye gitmeyi seviyorum. Sevmediğim şeylerde var elbette. Günlük hayatımda Taksim'e gitmeyi sevmiyorum. Gitmiyorum da.Ancak Dün Taksim'e gitmeyi de sevdim. Orada gördüğüm insanların büyük çoğunluğunu da sevdim. Arada sağa sola saldırıp, amacı farklı olanları sevmedim tabii.. Yardımlaşmayı, bir olmayı, güvenmeyi, dayanışmayı, sevgiyi, saygıyı, duyarlılığı sevdim...

6-8 yaş arasındaki iki çocuğunun elinden tutmuş anneyi, 90 yaşında yürürken düşmemek için sağa sola tutunan dedeyi, daha aylıkken kucağında bebeğiyle gelen babayı sevdim. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen 12-16 yaşındaki çocukları, herkesin eşit oluşunu, omuzunda maymunu motorunda Türk bayrağı olan abimi sevdim.

Sadece 1 ay önce, Kadıköy'de maçta belki de bana küfür edenlerden biri olan, boynunda Fenerbahçe atkısıyla 'iyi akşamlar kaptan' diyen kardeşimi sevdim. Tanımadığım ve bilmediğim çok fazla şeyi sevdim dün. Şimdi ise sevgi ve saygıyla çoğalmayı diliyorum..."

Işıl Alben Kimdir Biyoğrafisi

İstanbul'da 22 Şubat 1986 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu, 1,72 boyunda ve oyun kurucu olarak milli takımımızda oynamaktadır.

Işıl Alben'in Kariyeri ise Şöyle;

1998 - 2006 .... İstanbul Üniversitesi Spor B.S
2006 - 2007 .... Botaşspor
2007 - Galatasaray

Işıl Alben'in Aldığı Ödüller ;

2004             Gençler Avrupa Şampiyonası Asist Kraliçesi
2004             Gençler Avrupa Şampiyonası Turnuvanın En iyi İik Beşine
2005             Ümitler Avrupa Şampiyonası Asist Kraliçesi
2005             Ümitler Avrupa Şampiyonası Top Çalma Liderliği
2006             Ümitler Avrupa Şampiyonası Top Çalma Liderliği
2006 - 2007   Türkiye Bayanlar Basketbol Liği En Önemli Oyuncusu
2007 - 2008   FIBA Eurocup 3,lüğü
2007 - 2008   Cumhurbaşbanlığı Kupası şampiyonluğu
2008 - 2009   FIBA Eurocup Şampiyonluğu
2011             FIBA Avrupa Bayanlar Şampiyonası 2,'liği

Işıl Alben Fotoğrafları


Kategori: , , , , , , , ,

0 yorum

loading...